Technologia

 

Produkujemy elementy z włókna węglowego w każdej dostępnej technologii: ręczne laminowanie, infuzja żywicy i prepregi. W zależności od wymagań wytrzymałościowo-wizualnych dobieramy odpowiednią technologię do każdego produktu.

 

Ręczne laminowanie

Wysoka jakość produktów z włókna węglowego wymaga stosunkowo drogich technologii. Dexcraft jako jedna z nielicznych firm która dysponuje własnymi patentami przy technologii ręcznego laminowania które pozwalają uzyskać wysokiej jakości kompozyt wykonany w tej metodzie.

Nasze produkty wykonane technologią ręcznego laminowania pozbawiony są wad powszechnych dla ręcznego laminowania takich jak bąbelki powietrza w widocznej warstwie włókna węglowego. Dzięki technologii in-mould coating, elementy które produkujemy w tej technologii są odporne na UV już po wyjęciu z formy (bez konieczności lakierowania po rozformowaniu).

 

Infuzja żywicy

Technologię tą stosujemy do produkcji płyt węglowych oraz innych najczęściej stosunkowo dużych elementów o umiarkowanie skomplikowanym kształcie.

 

Prepreg

Dla skomplikowanych produktów które wymagają łączenia z kilku części i jednocześnie muszą być lekkie, najczęściej stosujemy technologię prepreg. Technologia ta jest standardową technologią używaną przez Formułe 1 oraz przy produkcji wyczynowych elementów z włókna węglowego takich jak np. sportowe rowery.

Dysponujemy własnym autoklawem o ciśnieniu roboczym 8 bar. Dzięki produkcji w autoklawie uzyskujemy najwyższe parametry wytrzymałościowe oraz idealny kompozyt pozbawiony jakichkolwiek wad typu bąbelki powietrza.

Prepregi włókno węglowe, dry carbon

 kompozyty autoklawoweTechnologia custom

W przypadku gdy produkty nie mogą być wykonane standardową technologią, rozwijamy własną unikalną technologię dla konkretnego przypadku. Stworzyliśmy wiele własnych rozwiązań pod konkretne wdrożenia klientów, teoretycznie "niewykonalnych".

 Carbon prepreg produkcja


© 2017 Dexcraft.pl - układy dolotowe - Wszelkie prawa zastrzeżone