Dexcraft – możliwości:

Analiza i doradztwo w zakresie projektu wykonania elementów z włókna węglowego

Dobrze zaprojektowany produkt już na etapie koncepcyjnym jest kluczowym elementem dla powodzenia wdrożenia produkcji. Mamy ponad 10 letnie doświadczenie w dostosowywaniu produktów pod wykonanie z włókna węglowego.

Dostosujemy twój produkt pod wykonanie z włókna węglowego. Doradzimy właściwą technologię w stosunku do zakładanego budżetu, geometrię, grubość, wykonanie gwintów, połączeń itp. Wiemy jak!

Skanowanie 3d

Skanujemy dowolne produkty i tworzymy na tej podstawie rysunki 3d. Następnie modyfikujemy rysunek lub przekazujemy w niezmienionej formie do wyfrezowania form lub modeli które są narzędziami do wykonywania produkcji.

Tworzenie rysunków i brył 3d

Od rysunku 2d do projektu 3d CAD. Wdrażamy zarówno produkcje już istniejących elementów jak i całkowicie nowych produktów które wymagają stworzenia koncepcji i rysunków 3d.

Formy do produkcji kompozytów z włókna węglowego carbonu

Produkcja kompozytów z włókna węglowego w technologii prepreg, infuzja żywicy

Zajmujemy się wykonywaniem mało lub średnio seryjnej produkcji produktów z włókna węglowego (minimalne zamówienie to 30 sztuk).

Wdrożyliśmy ponad 100 seryjnych produkcji z włókna węglowego dla branż: motoryzacja, wojsko, medycyna i rehabilitacja, przemysł, sporty wodne i wiele innych. Nasi klienci to liderzy w swoich branżach w takich krajach jak: Niemcy, Wielka Brytania, Belgia, Hiszpania, USA i Polska.

Ponad 10 letnie doświadczenie i zaawansowane zaplecze technologiczne (w tym własny autoklaw) pozwala nam dostarczać produkty dla najbardziej wymagających klientów.

Produkcja kompozytów, prepregi autoklaw


Produkcja płyt z włókna węglowego

Produkujemy płyty z włókna węglowego w jakości premium.

Dostępna grubość od 0.3 mm do 100 mm, maksymalne wymiary 145x280 cm, cięcie CNC. Płyty lite, hybrydowe (np. węglowo-aramidowe), z lekkim wypełnieniem typu plaster miodu, Coremat, Airex.

Wytniemy dowolne kształty przy użyciu 3 lub 5 osiowej frezarki CNC.

Wykonywanie modeli / form

W zależności od skali produkcji frezujemy na maszynach 3 oraz 5 osiowych modele oraz formy. Materiałem który najczęściej wykorzystujemy jest aluminium oraz płyty kompozytowe typu LAB.

Przy seryjnej produkcji najczęściej frezujemy 1 model (master model / potocznie nazywane przez niektórych kopyto) który służy to wykonania 10,20 lub więcej form kompozytowych. Foremniki wykonujemy w technologii prepreg (foremniki z włókna węglowego) lub w technologii ręcznego laminowania – gdy produkty nie wymagają technologii prepreg i wygrzewania w autoklawie.

Formy i modele do kompozytów

Prototypowanie

Każda małoseryjna produkcja wymaga wykonania prototypu. Zanim rozpoczniemy produkcję seryjną przygotowujemy prototyp który jest dla Państwa podstawą do testów funkcjonalnych, testów pasowania produktu (wymiarowo) oraz inspekcji wizualnej.

Cięcie gotowych produktów

Produkty wycinamy przy użyciu frezarki 5 osiowej, 3 osiowej lub na podstawie specjalnych form do cięcia. Dzięki maszynowemu cięciu każdy produkt ma 100% powtarzalność wymiarową i wysokiej jakości krawędź cięcia.

Dexcraft ma możliwość wycięcia skomplikowanych kształtów, otworów, okienek, logotypów itp. w gotowym kompozycie.

Cięcie kompozytów, cięcie frezowanie kompozytów z włókna węglowego

Lakierowanie produktów z włókna węglowego

Lakierujemy gotowe kompozyty z włókna węglowego w jakości powłoki klasy A. Jest to kluczowy proces zwłaszcza dla elementów klasy premium wykonanych w technologii prepreg. Możliwe jest znakowanie produktu logotypem klienta przed nałożeniem lakieru bezbarwnego.

Klejenie

Klejenie to podstawowy proces łączenie kompozytów wieloczęściowych, a także łączenia kompozytu z włókna węglowego z materiałem o innej rozszerzalności cieplnej takim jak np. aluminium. W zależności od wymagań wykorzystujemy kleje metakrylowe lub epoksydowe.

Montaż

Istnieje możliwość montażu gotowych produktów w firmie Dexcraft.

Rygorystyczna kontrola jakości

Zanim produkt który wykonamy trafi do klienta, przechodzi przez dokładną kontrolę jakości, dzięki czemu klient otrzymuje produkt z zerowym poziomem wad w postaci pęcherzyków powietrza, uszkodzeń splotu tkaniny węglowej itp. Tylko 100% satysfakcja odbiorcy jest naszym celem.

Dexcraft - zaplecze technologiczne:

Autoklaw

Max ciśnienie 8 bar, max. temperatura wygrzewania 150 °C. Do wykonywania kompozytów z włókna węglowy (pre-preg) klasy premium. Technologia produkcji elementów z włókna węglowego (pre-preg) w autoklawie jest najbardziej zaawansowaną technologią używaną do produkcji między innymi nadwozi bolidów F1.

Centrum obróbcze 3-osiowe

Pole pracy: X: 3000 mm, Y: 2000 mm, Z: 400mm

Urządzenia chłodnicze

Do przechowywania prepregów węglowych.

Piece do wygrzewania produktów

Piec nr. 1 o wymiarach 2x2x2m (max 200 °C) wyposażony w wózki.

Piec nr. 2 o wymiarach 90x90x170 cm (max 140 °C).

Lakiernia

Własna lakiernia do lakierowania kompozytów z włókna węglowego.

Linia do produkcji płyt węglowych

3 stanowiska, każde o polu roboczym 150x280 cm, wyposażone w wydajne pompy próżniowe i system grzejny.

Szlifierka szerokotaśmowa

Do szlifowania płyt na indywidualną grubość, dokładność 0.05 mm.


Wszystkie zapytania prosimy kierować na: info@dexcraft.pl , tel. 505-555-524


© 2017 Dexcraft.pl - układy dolotowe - Wszelkie prawa zastrzeżone