Dexcraft – nasze możliwości:

Analiza i doradztwo w zakresie projektu wykonania elementów z włókna węglowego

Odpowiednio zaprojektowany produkt już na etapie koncepcyjnym jest kluczowym elementem dla powodzenia wdrożenia produkcji. Projekt jest fundamentem kolejnych etapów prac, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby już na początku ocenić możliwości dostosowania produktu pod wykonanie z włókna węglowego.

Doradzimy właściwą technologię, uwzględniając zakładany budżet, geometrię, grubość, wykonanie gwintów, połączeń itp. Dostosujemy twój produkt pod wykonanie z carbonu. Wiemy w jaki sposób!

Skanowanie 3D

Skanujemy dowolne produkty oraz tworzymy na tej podstawie rysunki 3d. Następnie modyfikujemy rysunek lub przekazujemy w niezmienionej formie do wyfrezowania form lub modeli które są narzędziami do wykonywania produkcji.

Tworzenie rysunków i brył 3D

Od rysunku 2D do projektu 3D CAD. Wdrażamy zarówno produkcje już istniejących elementów jak i całkowicie nowych produktów które wymagają stworzenia koncepcji i rysunków 3D. To pozwala nam być twórcą całkowicie nowego produktu.

projektowanie kompozytów 3d, rysunki 3d włókno węglowe carbon
Produkcja kompozytów z włókna węglowego w technologii prepreg, infuzja żywicy

Zajmujemy się wykonywaniem mało lub średnio seryjnej produkcji produktów z włókna węglowego (minimalne zamówienie to 30 sztuk).

Wdrożyliśmy ponad 100 seryjnych produkcji z włókna węglowego dla branż: motoryzacja, wojsko, medycyna i rehabilitacja, przemysł, sporty wodne i wiele innych. Nasi klienci to liderzy w swoich branżach w takich krajach jak: Szwajcaria, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia, Hiszpania, USA i Polska.

Ponad 15 letnie doświadczenie i zaawansowane zaplecze technologiczne (w tym własny autoklaw) pozwala nam dostarczać produkty dla najbardziej wymagających klientów.

obudowy urządzeń z włókna węglowego, obudowy maszyn carbon
Produkcja płyt z włókna węglowego

Produkujemy płyty z włókna węglowego w jakości premium - obejrzyj video.

Grubości od 0.2 mm do 45 mm, maksymalne wymiary 145x280 cm, cięcie CNC. Płyty lite, hybrydowe (np. węglowo-aramidowe), z lekkim wypełnieniem typu plaster miodu, Coremat, Airex.

Wytniemy dowolne kształty z naszych płyt węglowych przy użyciu 3 lub 4-o osiowej frezarki CNC.

płyty karbonowe, płyty z karbonu
Wykonywanie modeli / form

W zależności od skali produkcji frezujemy na maszynach 3- oraz 4-o osiowych modele oraz formy. Materiałem który najczęściej wykorzystujemy jest aluminium oraz płyty kompozytowe typu LAB.

Przy seryjnej produkcji najczęściej frezujemy 1 model (master model / potocznie nazywane przez niektórych kopyto) który służy to wykonania 10,20 lub więcej form kompozytowych. Foremniki wykonujemy w technologii prepreg (foremniki z włókna węglowego) lub w technologii ręcznego laminowania – gdy produkty nie wymagają technologii prepreg i wygrzewania w autoklawie.

formy do kompozytów, produkcja form do kompzytów
Prototypowanie

Wykonanie prototypu i jego ocena przez klienta jest dla nas podstawą do rozpoczęcia produkcji seryjnej. Klient może przetestować funkcjonalność produktu pod względem wymiarów i aspektów wizualnych.

Cięcie gotowych produktów

Produkty wycinamy przy użyciu frezarki 4-osiowej, 3-osiowej lub na podstawie specjalnych form do cięcia. Dzięki maszynowemu cięciu każdy produkt ma 100% powtarzalność wymiarową i wysokiej jakości krawędź cięcia.

Wycinamy nawet najbardziej skomplikowane kształty, otwory, okienka i logotypy w gotowych kompozytach.

cięcie cnc włókno węglowe, frezowanie kompozytów z carbonu - włókna węglowego
Lakierowanie produktów z włókna węglowego

Lakierujemy gotowe kompozyty z włókna węglowego w jakości powłoki lakierniczej klasy A. Jest to kluczowy proces zwłaszcza dla elementów klasy premium wykonanych w technologii prepreg. Możliwe jest znakowanie produktu logotypem klienta przed lakierowaniem bezbarwnym, dzięki czemu uzyskujemy spersonalizowany, unikalny produkt.

Klejenie

Klejenie to podstawowy proces łączenie kompozytów wieloczęściowych, a także łączenia kompozytu z włókna węglowego z materiałem o innej rozszerzalności cieplnej takim jak np. aluminium. W zależności od wymagań wykorzystujemy kleje metakrylowe lub epoksydowe.

Montaż

Świadczymy również usługi z zakresu montażu gotowych produktów. Korzystając z usług profesjonalistów, mają Państwo pewność, że praca została wykonana na najwyższym poziomie.

Rygorystyczna kontrola jakości

Klient zawsze otrzymuje produkt z zerowym poziomem wad, pozbawiony ewentualnych pęcherzyków powietrza i zaciągnięć splotu. Jest to spowodowane przeprowadzaniem każdorazowo precyzyjnej i bezkompromisowej kontroli jakości. To jest jeden z tych etapów, który bardzo często jest dla nas potwierdzeniem niezawodności naszych metod, technologii, maszyn i pracowników.

Terminowe dostawy

Terminowe dostawy stanowią podstawę długoletniej współpracy i wzajemnego zaufania. Mając tego świadomość, staramy się utrzymywać nadwyżki mocy produkcyjnych w ten sposób, aby zawsze realizować zamówienia klientów w terminie

Zaplecze technologiczne:
Autoklaw

Maksymalne ciśnienie 8 bar, maksymalna temperatura wygrzewania 150° C. Do wykonywania kompozytów z włókna węglowy (pre-preg) klasy premium.

4-osiowa frezarka CNC

Pole pracy: X: 3000 mm, Y: 2000 mm, Z: 800mm

Urządzenia chłodnicze

Do przechowywania materiałów preimpregnowanych, w tym prepregów węglowych.

2 piece do wygrzewania produktów

Piec nr. 1 o wymiarach 2x2x2m (maksymalna temperatura: 200° C) wyposażony w wózki.
Piec nr. 2 o wymiarach 90x90x170 cm (maksymalna temperatura: 140° C).

Lakiernia

Własna lakiernia do lakierowania kompozytów z włókna węglowego.

Linia do produkcji płyt węglowych

3 stanowiska, każde o polu roboczym 150x280 cm, wyposażone w wydajne pompy próżniowe oraz system grzejny.

Szlifierka szerokotaśmowa

Do szlifowania płyt na indywidualną grubość, dokładność 0.05 mm.

Clean room do układania prepregów

Nasz clean room zapewnia idealne warunki do układania prepregów węglowych a wysoka klasa czystości pozwala na powtarzalną produkcję elementów z włókna węglowego.

500 metrów kwadratowych

500 metrów kwadratowych przestrzeni produkcyjnej

Prasa hydrauliczna z płytami grzejnymi

Wymiar płyt grzejnych: 60x60 cm, nacisk 100 ton

Drukarka 3D

Do wykonywania prototypów oraz zaczepów montażowych dla elementów z włókna węglowego